18 Ekim 2018 , Perşembe
Anasayfa / Güncel / DOKTOR UNVANI ALAN İLK GÜVENLİK GÖREVLİSİ

DOKTOR UNVANI ALAN İLK GÜVENLİK GÖREVLİSİ

DHMİ'nin doktoralı havalimanı güvenlik memuru
DHMİ’de güvenlik memuru olarak görev yapan Burhan Çapan, bir taraftan görevine devam etti bir taraftan da akademik kariyer yaptı. Cübbesini giyip doktor unvanı alan Çapan’ın azmi birçok kişiye örnek olacak cinsten…

DHMİ’de güvenlik memuru olarak görev yapan Burhan Çapan, bir taraftan görevine devam etti bir taraftan da akademik kariyer yaptı. Cübbesini giyip doktor unvanı alan Çapan’ın azmi birçok kişiye örnek olacak cinsten…

Dalaman Havalimanı Başmüdürlüğü emrinde Koruma ve Güvenlik Memuru olarak görev yapan Burhan Çapan(43), 19 yıl önce lise mezunu olarak başladığı çalışma hayatında doktorluğa kadar yükseldi.  İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Doktora programından Nisan ayında mezun olan Çapan, sivil havacılık alanında “Doktor” unvanı alan ilk güvenlik görevlisi oldu.

Eğitim süreci içerisinde yaptığı bilimsel çalışmaları; uluslararası hakemli akademik dergilerde makale ve uluslararası işletmecilik kongrelerinde bildiri olarak yayınlanan Çapan’ın yayın aşamasında olan iki makalesi ve bir de kitap çalışması bulunuyor.  2017 sonbahar döneminde 55 bin kişinin katıldığı YÖK dil sınavından, ilk 4 bine girerek 74 puan alan Burhan Çapan,  iyi derecede İngilizce biliyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Havacılık Acil Yardım ve Güvenlik Müdürlüğü bünyesinde 13 Eylül 1999 tarihinden bu yana 11 yıl Adana Havalimanı Başmüdürlüğü ve 8 yıl Dalaman Havalimanı Başmüdürlüğü emrinde olmak üzere 19 yıldan beri Koruma ve Güvenlik Memuru olarak çalışıyor.

ÖĞRENİM DURUMU

LİSANS : ( Anadolu üniversitesi İşletme Fakültesi. 04.09.2006)

YÜKSEK LİSANS : ( Ahmet Yesevi Ünv. Yönetim ve organizasyon Yüksek Lisans. 20.01.2014/3.63 Bölüm Birincisi)

DOKTORA : (İzmir Katip Çelebi Ünv. Sosyal Bilimler Enst. İşletme Anabilim Dalı, 2018).

  • 371
    Shares

Hakkında SECURİTY TÜRK

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

VELİLERİN NÖBET TUTTUĞU OKULDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞE BASLADI

Velilerin nöbet tuttuğu okula güvenlik görevlisi Davut CAN/İZMİR, (DHA) – İZMİR’in Çiğli ilçesinde, salı günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir