20 Kasım 2018 , Salı
Anasayfa / Güncel / TELEFON DOLANDIRICILIĞINI ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ FARKETTİ

TELEFON DOLANDIRICILIĞINI ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ FARKETTİ

Dolandırıcılığı güvenlik görevlisi fark edip önledi

Adana’da dolandırıcılar Yeter Kaçar’a telefonla bankadan kredi çektirmek istedi. Dolandırıcılık olayını bankanın özel güvenlik görevlisi fark edip önledi

Adana’da sahte polisler telefonla aradıkları bir kadının aldığı 920 lira yetim maaşına göz dikerek onu korkutup 20 bin lira kredi çektirmek istedi. Korku ve panik içindeki kadınının durumundan şüphelenen bankanın özel güvenlik görevlisi, dolandırıcılık olayını önledi. Edinilen bilgiye göre, merkez Çukurova ilçesi, Yurt Mahallesi’nde meydana geldi.
KİMLİĞİNİZ ÇIKTI
Annesinden kalan 920 lira yetim maaşı ile geçinen Yeter Kaçar’ın (52) ev telefonu çaldı. Kaçar telefonu açtığında karşısındaki kişi polis olduğunu söyleyip kimliğini kaybedip kaybetmediğini sordu. Kaçar ise hatırlamadığını söyleyince arkadan sürekli telsiz seslerinin geldiği telefondaki şahıs FETÖ’nün üst düzey bir elemanının yakalandığını, üzerinden Yeter Kaçar kimliği çıktığını belirtti. Kadının paniklediğini anlayan sahte polis bunu fırsat bilerek, kadını ikna etti. Yeter Kaçar, “Benim param yok, annemden kalan ayda 920 lira aylık ile geçiniyorum, ancak size bu parayı verebilirim” diye cevap verdi Sahte polis ise, “Bu kadar az para ile olay çözülmez. Bakın bu çok önemli bir olay bize yardımcı olmazsanız FETÖ’den tutuklanırsınız. Ucunda cezaevine girmek var” dedi.

BÜYÜK ŞOK YAŞADI
Yeter Kaçar, en yakındaki bir bankanın şubesine gitmek için yola çıktı. Bu arada kadınla cep telefonundan arayıp kimseyle konuşmaması için sürekli meşgul ettiler. Kadın bankaya gelip kredi çekmek istediğini söyledi. Ancak özel güvenlik görevlisi kadının korktuğunu fark ederek, “Teyze neden kredi çekmek istiyorsun, biraz sakin ol” dedi. Olayın polise bildirilmesiyle gerçek ortaya çıktı. Olayın şokunu atlatamayan kadın bir akrabası tarafından bankadan alınarak evine götürüldü.

  • 149
    Shares

Hakkında SECURİTY TÜRK

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

VELİLERİN NÖBET TUTTUĞU OKULDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞE BASLADI

Velilerin nöbet tuttuğu okula güvenlik görevlisi Davut CAN/İZMİR, (DHA) – İZMİR’in Çiğli ilçesinde, salı günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir