17 Ekim 2018 , Çarşamba
Anasayfa / Eğitim-Denetim / ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İÇİN EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ İÇİN EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda tüm illerde olduğu gibi Manisa’da da özel güvenlik görevlilerine etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku gibi konularda eğitimler verilmeye başlandı. 10 gün boyunca il genelindeki 4 bin 800 özel güvenlik görevlisi eğitimden geçecek.

İçişleri Bakanlığı’nın talimatlarıyla, diğer illerdeki gibi, özel güvenlik görevlilerinin eğitim çalışması Manisa’da da başladı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde başlayan eğitimin ilk gününe; özel güvenlikten sorumlu Manisa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Altan Alkan, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Murat Dedeoğlu da katıldı.

10 gün oyunca sürecek eğitimlerde il genelin çeşitli kamu, kurum ve kuruluşlarda görev yapan 4 bin 800 özel güvenlik görevlisine 500’erli gruplar halinde günlük 5 saatlik etkili iletişim, genel kollukla ilişkiler ve aidiyet duygusunun geliştirilmesi, güvenlik tedbirleri ve özel güvenlik hukuku ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı konularında eğitimler verilecek.

Özel güvenlik görevlilerinin ilk günkü eğitimlerine katılan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığında görev yapan Polis Başmüfettişi Halil Beyazıt, özel güvenlik görevlilerinin sürekli olarak vatandaşlarla birebir iletişim kurduğunu belirterek, “Özel güvenlik görevlilerimiz ile kolluk kuvvetlerimiz adeta etle tırnak gibi birbirinden ayrılmayan iki önemli unsurdur. Bu nedenle ülkemizin güvenliği, asayişi ve huzuru açısından birlikte görev yapmaktadırlar. Türkiye genelinde 81 ilde görev yapmakta olan 283 bin özel güvenlik personelinin hizmet kalitesini artırmak, vatandaşla daha iyi iletişim kurmalarını sağlamak ve asayiş olaylarında nasıl davranması gerektiği nelere dikkat etmesi gerektiği konularında bilgilendirmek amacıyla bu tür eğitimlere başladık. Şuan itibariyle 130 bin civarında özel güvenlik personelimize bu eğitimler verildi” diye konuştu.

Eğitimler sonunda, özel güvenlik görevlilerine sertifika verilecek.

İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)

  • 11
    Shares

Hakkında SECURİTY TÜRK

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AKSARAY’DA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE AFAD EĞİTİMİ

Aksaray’da devlet ve özel kurumlarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine AFAD ekiplerince “Afet Farkındalığı” eğitimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir