15 Kasım 2018 , Perşembe
Anasayfa / Gündem / BİNALİ YILDIRIM’DAN TAŞERON AÇIKLAMASI

BİNALİ YILDIRIM’DAN TAŞERON AÇIKLAMASI

Başbakan Binali Yıldırım,Türk-İş Başkanı Ergün Atalay’ı ziyaret etti.

Başbakan’ın programında olmayan ancak son anda duyurulan ziyaretin gündemde taşeron işçilere kadro olduğu belirtildi. Bakanlar Kurulu öncesi bu ziyaret kadro bekleyen işçileri heyecanlandırdı.Başbakan Yıldırım Türk-İş Genel Merkezi’ne geldi.

TAŞERON İŞÇİYE KADRO AÇIKLAMASI

Başbakan Binali Yıldırım, görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

“Sayın başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte genel olarak çalışma hayatı ile ilgili görüştük. DESK ve İş Adamları Sanayicilerimiz katıldı. Kısacası çalışma hayatımızın ve iş camiamızın yüzde 80’inin temsil edildiği büyük bir sivil toplum teşkilatı ile bir arada olduk. Türk-İş’e gelip taşeron konusu konuşmamak olmaz. hükümet olarak uzun süreden beri ilgili bakanlıklarımız çalışma yürütüyorlar. Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağı ve çalışanlarımızı kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız. Çalışmalar çeşitli alternatifler bağlanarak tamamlanmak üzere. Buradaki son tarihimiz bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymak. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu’na gelecek.”

#özelgüvenlik

Hakkında SECURİTY TÜRK

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KİT ÇALIŞANLARININ KADROYA ALINMA KOŞULLARI RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI

KİT çalışanlarının kadroya alınmalarına dair karar yayımlandı. Yayımlanan kararda, KİT çalışanlarının kadroya alınmalarına dair koşul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir