17 Ekim 2018 , Çarşamba
Anasayfa / Gündem / EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ ALTINOK “ÖZEL GÜVENLİK SEKTÖRÜ KURUMSAL BİR YAPI HALİNE GELECEK”

EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ ALTINOK “ÖZEL GÜVENLİK SEKTÖRÜ KURUMSAL BİR YAPI HALİNE GELECEK”

Emniyet Genel Müdürü Altınok konuşması

( ERZURUM )- Özel Güvenlik Görevlileri Yönelik Eğitim Programı Erzurum’da yapıldı ERZURUM

– İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından, ülke genelinde görev yapan Özel Güvenlik Görevlilerine, hizmet sunduğu birimin özelliğine göre görevi başında bilgi, beceri, tecrübe ve sunulan güvenlik hizmetlerinin kalitesinin artırılmasına yönelik eğitim verilmesi talimatı üzerine Erzurum’da ki Özel Güvenlik Görevlilerine Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un katılımıyla Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı yapıldı. Programa Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Erzurum İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İlçe Emniyet Müdürleri ve Özel Güvenlik görevlileri katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu gelişmekte olan ülkelerde özel güvenlik teşkilatlarının oluşmasının bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “Erzurum’da 2 bin 650 teşkilat mensubu var bu Erzurum’un ekonomik ve kültürel olarak hızla gelişmekte olduğunun açık ve net kanıtıdır isteriz ki bu gelişme ve kalkınma ülkemizin her tarafında aynı hız ve aynı tempoyla devam etsin ve Türkiye Cumhuriyetine huzuru ve barışı getirsin” diye konuştu.
Özel güvenlikçilerin polisin bir parçası olduğunu ifade eden Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok‘’ Özel Güvenlikçiyle Polisin kardeşlik hukukunu çok daha sıkı bir hale getireceğiz birlikteliğini sağlayacağız. Ben teşkilatımı 275 bin polis olarak saymıyorum 513 bin kişi olarak sayıyorum üzerine 283 bin Özel Güvenlikçi kardeşimi de katarak sayıyorum’’ diye konuştu.
Sınırlarda ki savaşlar güvenliği sağlamayı zorlaştırıyor Güvenlik konusunda sınırda ki savaşların zorluk çıkardığını ifade eden Altınok’’ Ben 24 -25 yaşındayken Irak’ta başlayan savaş 30 yıldan fazla zaman geçti bitmedi. 2010’da başlayan Suriye’de ki savaşın ne zaman biteceği belli değil. Suriye’de savaş var bize ne diyemiyoruz oraya hiç alakası olmayan birileri gelip burnunu sokup karıştırıyor onlara bir zarar yok ama Suriye’de ki karışıklık bizim sınırımızdan dolayı birebir bizi etkiliyor. Biz Türkiye içerisinde güvenlik hizmetini ne kadar iyi verirsek verelim Suriye’den etkilenmeme şansımız yok İran’dan, Irak’tan etkilenmeme şansımızda yok herkes bizim Türkiye Cumhuriyetinde ki güveliği sağlamamızı zorlaştırıyor.’’ diye konuştu.

  • 28
    Shares

Hakkında SECURİTY TÜRK

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

KİT ÇALIŞANLARININ KADROYA ALINMA KOŞULLARI RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI

KİT çalışanlarının kadroya alınmalarına dair karar yayımlandı. Yayımlanan kararda, KİT çalışanlarının kadroya alınmalarına dair koşul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir