16 Kasım 2018 , Cuma
Anasayfa / Yazarlar / ÖZEL GÜVENLİK HAFTASI VARMIDIR?

ÖZEL GÜVENLİK HAFTASI VARMIDIR?

Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun, yani hepimizin bildiği gibi 5188 sayılı kanun, TBMM’nde 10.06.2004 tarihinde kabul edildi ve 26.06.2004 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlandı.

Ve bu Resmi Gazete’de yayınlanma tarihi baz alınarak akabindeki hafta Özel Güvenlik Haftası’dır deniliyor, ama sadece deniliyor..

Peki nedir bu Özel Güvenlik Haftası muhabbeti ?

A’dan Z’ye şöyle baktığımızda bir sürü önemli gün ve haftalar mevcuttur, bu günleri ve haftaları buraya sıralamaya kalksak yazımızı bitiremeyiz.

Belirlenmiş bir hafta veya gün varsa, o gün veya haftanın herkes tarafından kabul görmesi gereklidir, yani bizler Özel Güvenlik sektörüyüz kısacası, bu Özel Güvenlik alanında kimler var bir sıralayalım isterseniz, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı, Özel Güvenlik Sendikaları, Özel Güvenlik Firmaları, Birlik ve Dernekleri, Özel Güvenlik Görevlileri,

Soru şimdi şu ?

Özel Güvenlik Haftası ile ilgili kutlama mesajı yayınlayan kurum, birim veya kişiler var mı ?

Kutlama ve tebrik mesajı yayınlar var illaki, fakat baktığınızda bunların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Bir sendika başkanı ve bu sendikanın il temsilcileri, farklı bir sendikanın web sayfasında sadece bir görüntü başkanın kutlamasını veya bir yazısını göremedim bu konuyla ilgili, özel güvenlik şirketleri birliği başkanının kutlama mesajı, ve bu durumu medya başta olmak üzere sosyal medyadan konuyla ilgili bilgi sahibi olan meslektaşlarımız bunların sayısıda çok çok az tabiki.

Gönül ister burada canı gönülden bu hafta ile ilgili kutlama mesajları yayınlayalım, tamam yayınlayalım,

“ÖZEL GÜVENLİK HAFTAMIZI KUTLARIM”

Ama kimse kusura bakmasın bu hafta ile de doğruları konuşmak gereklidir. Ne midir doğrular? Yukarı da bahsettigim gibi kutlama mesajı yayınlayanların sayısını kimler olduğunu yazdım, peki neden sormuyoruz kendimize, biz İçişleri Bakanlığı’na bağlıyız, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı var üzerimizde, diğer sendika ve kuruluşlar var şirketler var genel anlamda faal olarak toplamda 350.000 kişilik bir alandan bahsediyoruz en aşağı.

Burada anlatmak istediğim değinmek istediğim Özel Güvenlik Haftasında kutlama mesajları yayınlamaktan ziyade, öncelik bu haftayı en üst kurum ve birimden en alt kişiye kadar benimsetmektir. 26 Haziran olur, 5 Mart olur, bu önemli değil, Bu olayı benimseyelim, benimsetelim, isterseniz 4 senede bir 29 Şubat’ta kutlayalım, inanın hiç mühim değil. İçişleri Bakanlığı’na bağlıyız tık yok orada, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı var konudan bi haber, diğer sendikalar var “başka bir sendikanın kendince ilan ettiği hafta bu” dedikten sonra hiç kimse kusura bakmasında isterseniz metiyeler dizin bu haftanın bir önemi olmaz.

Bu kutlama mesajı yayınlayanlara ricamdır, bu sene geçti artık, organizasyon mu yapıyorsunuz, kongre merkezinde gün mü organize ediyorsunuz, ne yaparsınız bilemem, ama güzel bir şeyler yapında böyle bir gün ve hafta gerçekten kutlansın…

Haaa, bu arada bu düzenlenecek organizasyonu önceden, İçişleri Bakanlığı’na, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’na ve diğer kurum ve birimlere haber verin,

Kendimiz çalıp, kendimiz oynamayalım..

Saygılar herkese..

 

 

 

 

 

  • 52
    Shares

Hakkında SECURİTY TÜRK

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ TALİMAT NEYSE ONU YAPIYOR

Özel güvenlik sektörünü ilgilendiren yazı ve makalelere sayfamızda yer vermeye devam ediyoruz. Bugünkü makalemiz Yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir