19 Kasım 2018 , Pazartesi
Anasayfa / Dünya / 64 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ YANGINDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ İHMAL SUÇUYLA TUTUKLANDI

64 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ YANGINDA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ İHMAL SUÇUYLA TUTUKLANDI

Rusya’nın Kemerova şehrinde dün meydana gelen ve 64 kişinin hayatına mal olan yangın faciasının sebepleri araştırılmaya devam ediyor. Son gelen bilgilere göre alışveriş merkezinde güvenlik görevlisi olarak çalışan bir kişi, yangın alarm sistemini elle devre dışı bırakmış.

Rusya Araştırma Komitesi Temsilcisi Svetlana Petrenko, basına yaptığı açıklamada, “Güvenlik güçleri AVM’yi koruyan bir güvenlik görevlisinin tutuklanmasına karar verdi” diye ifade etti.

Petrenko, ismini açıklamadığı güvenlik görevlisinin AVM’de yangın meydana geldikten sonra devreye giren yangın sinyalini elle devre dışı bıraktığını aktardı.

Kemerova’daki ‘Zimnya Vişnya’ alışveriş merkezinde meydana gelen yangında 64 kişi hayatını kaybetti, karbonmonoksit zehirlenmesi yaşayan 10 kişinin tedavisi ise hastanelerde devam ediyor.

Yangın faciasıyla ilgili şuana kadar aralarında alışveriş merkezine hizmet veren yönetim şirketinin genel müdürü de dahil toplam 4 kişi gözaltına alındı.

Rusya Araştırma Komitesi alışveriş merkezinde çok ciddi ihlallerin yaşandığını vurguluyor. Alarm sisteminin devre dışı bırakılması ve acil çıkış kapılarının kilitli olması bunların başında geliyor.

Ölen kişilerin sayısına bakılırsa, Kemerov’da meydana gelen yangın, Rusya’da son 100 yılda meydana gelen en büyük 4 yangın arasında yer alıyor.

  • 65
    Shares

Hakkında SECURİTY TÜRK

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

FUTBOLCUNUN ŞUTU ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİNİN DALAĞINI PARÇALADI

İtalya Serie A’da Inter’in geçtiğimiz Pazar günü Torino ile karşılaştığı mücadelede inanılmaz bir olay yaşandı.Torino’nun 1-0 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir