19 Kasım 2018 , Pazartesi
Anasayfa / Eğitim-Denetim / AKSARAY’DA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE AFAD EĞİTİMİ

AKSARAY’DA ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE AFAD EĞİTİMİ

Aksaray’da devlet ve özel kurumlarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine AFAD ekiplerince “Afet Farkındalığı” eğitimi verildi.
Aksaray’da Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri, afet kapsamında verdiği eğitimlere devam ediyor. Özel ve kamu kurumlarında görev yapan özel güvenlik görevlilerine yönelik bir eğitim düzenleyen AFAD ekipleri, “Afet Farkındalığı” başlığı altında eğitim verdi. Eğitimde depremde alınması gereken önlemler, yangın güvenliği, acil durumlarda bina tahliyesi gibi birçok konuda eğitimler verildi. Yaklaşık 150 özel güvenlik görevlisinin katıldığı eğitimi AFAD kurtarma görevlisi ve Jeoloji Mühendisi Ramazan Cansu verdi. Afetin ne zaman geleceğinin belli olmadığını belirten AFAD Müdürü Cezmi Türkmen, amaçlarının her an afete hazır olmak için gerekli çalışmaları ve özellikle eğitimlerin üzerinde durduklarını söyledi. Eğitimlerle birlikte farkındalığı artırarak alınması gereken önlemleri aldırmaya çalıştıklarını belirten Türkmen, afet durumunda en ufak bir bilginin hayat kurtarabileceğini söyledi.

Hakkında SECURİTY TÜRK

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TÜRK İŞARET DİLİ ÖĞRENMEK İSTEYEN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ MESLEKTAŞLARIMIZIN BİLGİSİNE

TÜRK İŞARET DİLİ ÖĞRENMEK İSTEYEN ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ MESLEKTAŞLARIMIZIN BİLGİSİNE Bilindiği üzere, mesleğimiz icabı çalıştığımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir