22 Eylül 2018 , Cumartesi
Anasayfa / İŞ İLANLARI / İŞKUR, KOCAELİ İÇİN 483 ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALACAK

İŞKUR, KOCAELİ İÇİN 483 ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALACAK

Kocaeli İŞKUR, MEB’e bağlı okullarda çalıştırılmak üzere 483 güvenlik görevlisi alacak

Ayşe AYDIN – Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak ortak çalışmayla okulların ihtiyaçları doğrultusunda ülke genelinde 20 Bin güvenlik görevlisi istihdam edilecek. Bu kapsamda ilimizdeki bazı okullara 483 güvenlik sertifikalı personel alınacak. Alımlarda başvuran personelin ikamet ettiği yer esas alınacak.

15 EKİM’DE İŞ BAŞI

Bu kapsamda Kocaeli İş ve İşçi Bulma Kurumu, (İŞKUR), Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda çalıştırılmak üzere TYP(Toplum Yararına Çalışma Programı) kapsamında geçici 483 güvenlik görevlisi alacak. Başvurular 24 Eylül’de başlayıp 29 Eylül’de sona erecek. Alınacak güvenlik personelleri ise 15 Ekim 2018’de iş başı yapacak. İşin bitiş tarihi ise 21 Haziran 2019.

İKAMET ESAS ALINACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, “Okullarda güvenliğin sağlanması adına geçtiğimiz yıl ilki yapılan uygulama bu yıl da devam ediyor. Alınacak personellerin maaşı ve sigortasını İŞKUR ödeyecek. Denetimi ve takibini İŞKUR yapacak. Milli Eğitim Müdürlüğü, alınacak personeli, belirlediği okullarda çalıştıracak. Güvenlik sertifikası şartı var. Deneyim olması gerekmiyor. Personel, liste sistemiyle seçilecek. Yani alınacak okula en yakın ikamet eden kişi o bölgede işe alınacak. Herkes oturduğu yere en yakın okulda görevlendirilecek” dedi.

Hakkında SECURİTY TÜRK

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÜMRANİYE BELEDİYESİ 30 ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPACAK

Ümraniye belediyesi 30 Özel Güvenlik Görevlisi alımı yapacak. Görseller açılıyor, lutlüt bekleyiniz…   ­

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir