14 Kasım 2018 , Çarşamba
Anasayfa / Yazarlar / SENDİKA TEMSİLCİLERİ KOMİSYONCULUĞA MI BAŞLADI ?

SENDİKA TEMSİLCİLERİ KOMİSYONCULUĞA MI BAŞLADI ?

Malumunuz Özel Güvenlik sektöründe part-time işlerde komisyonculuk veya aracılık dediğimiz bir tabir vardır, organizasyonlara ve maçlara personel ihtiyacını karşılar bu komisyoncu ve aracı tabir ettiğimiz kişiler. Sektörde bu işi yapan ve bu durumu normal gören çok meslektaşımız vardır, tabi göreceli bir bakış açısı bu durum, lakin burada anlatacağım konu biraz farklı olacaktır.

Sonuçta mesleğimizin içinde böyle bir sektör oluşmuştur, eğrisi ile doğrusu ile bu sektör tamamen organizasyon ve maçlarda görev alan meslektaşlarımızın alın terlerinden bir nebze kırpma olarak da nitelendirilebilir. Elimizden geldiğince de bu sistemin düzelmesi içinde mücadele etmeye devam edeceğiz. İllaki bu sistemin düzelmesi için yollar vardır.

Bu mücadele tek bizim yazılarımızla, paylaşımlarımızla yeterli olmaz diyoruz, fakat bir görüyoruz ki bu mücadelenin içinde olması gereken kişilerde bu aracılardan bir tanesi olduğu denk geliyor gözümüze.

İlanı size aynen paylaşıyorum ” 9 Mayıs Çarşamba KUPA FİNAL Maçında 16:00 – 24:00 Saatleri Arasında Görev Almak İsteyen ÖGG Meslektaşlarımız Yemek Servis 60 tl

Bu ilanı veren meslektaşımız x Özel Güvenlik Sendikasının Diyarbakır İl Temsilcisi, hadi anlarım, normal bir meslektaşımızın bu ilanı paylaşmasını, sonuçta şirketler “Biz bu kadar adamı bulamayız bari aracılara söyleyelim onlar bulsun kişi başı 5-10 neyse alırlar” bu mantık bu organizasyonların değişmezi.

Velasıl kelam, sendika il temsilcisi meslektaşımız, bu ilde meslektaşlarımızın haklarını savunmak dururken, alın terlerinin azaltılmasına engel olmak varken, saygıdeğer arkadaşımız, “Kişi başı 10 TL kazanmanın derdinde” Şirket yetkilisi 70 TL’den ilan veriyor ve saygıdeğer sendika il temsilcisi “Ben adam bulurum 60TL veririm güvenliklere 10TL’si cebime” mantığında, nasıl olsa çevresi çok Diyarbakır’da bi facebooktan ilan, peşine watsapp tan bi grup mesajı hooop gelsin adam başı 10TL ..

Peki arkadaşım sana sormak istiyorum, senin o temsilcilik vazifenin amacı, özel güvenlik meslektaşlarının hakları ve alın terleri için mücadele etmek mi ? Yoksa, özel güvenlik meslektaşlarımızın üzerinden, alın terlerinden kırpıp adam başı 10 TL toplamak mı?

Saygılarımla…

(İl Temsilcisi meslektaşımızın cevap hakkı vardır, sayfamıza ulaşmak isterlerse konuyla ilgili cevapı yayınlayacağımızdan emin olabilirsiniz.)

 

 

 

 

 

  • 46
    Shares

Hakkında SECURİTY TÜRK

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ TALİMAT NEYSE ONU YAPIYOR

Özel güvenlik sektörünü ilgilendiren yazı ve makalelere sayfamızda yer vermeye devam ediyoruz. Bugünkü makalemiz Yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir